Uncategorized

Każdy z nas śni o pięknych, białych a także prostych zębach.

Często mówimy, iż śnieżnobiaały uśmiech jest kluczową wizytówką każdego z nas. Właściwie każdy z nas śni o wspaniałych, śnieżnobiałych a także prostych ząbkach. Chodzimy na wizyty do stomatologa, monitorujemy regularnie stan naszego uzębienia. Czasami sporadyczna kontrola w gabinecie stomatologicznym to za mało żeby nasz uśmiech wyglądał tak jak należy. Wszelkiego typu wady zgryzu, wszystkie wady szczękowo-twarzowe a oprócz tego nieprawidłowości zębowe – z takimi kłopotami powinno udać się do specjalisty-ortodonty.

Specjalizacja taka jak ortodoncja zajmuje się zwłaszcza korygowaniem wszelkiego typu wad, diagnozowaniem i leczeniem. Konsultacje prowadzone są bez względu na wiek pacjenta ze względów zdrowotnych oraz estetycznych.Jednym z najbardziej znanych środków ortodontycznych są klamerki na zęby. Można wyróżnić aparaty stałe albo aparaty ruchowe. To, który z nich będzie wybrany dla pacjenta uzależniony jest od wady zgryzu oraz rozmiaru problemu. Aparaty stałe polecane się w sytuacji zębów stałych w szczególności dla młodzieży a także osób dorosłych. Długość stosowania stałych aparatów także uzależniona jest od rozmiaru wady pacjenta. Dostępnych jest kilka rodzajów aparatów stałych dedykowanych dla poszczególnych pacjentów. Możemy wyróżnić aparaty standardowe antyalergiczne, ceramiczne, ceramiczno-kompozytowe, estetyczne, samoligaturujące, szafirowe, porcelanowe, lingwalne oraz przezroczyste.

Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.Jeżeli zauważymy u siebie pewne zmiany w okolicy uzębienia prędko należy pójść do gabinetu ortodonty. Im dłuższy czas zwlekamy z wizytą tym częściej nasza wada pogłębia się z upływem czasu. Jeśli natura nie obdarzyła nas w pełni zadowalającym zgryzem a śnimy o ładnym uśmiechu- najwyższy czas zacząć działać!

Pozostałe ortodoncja Chorzów

Author

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *