Uncategorized

Różnokolorowe, odnowione budynki robią wyjątkowe wrażenie.

Właściwie każdy, kto kocha podróże i zwiedzanie przeróżnych intrygujących i pięknych miejsc, powinien pojechać do Bolesławca. To polskie miasto leżące w województwie dolnośląskim z pewnością należy do najładniejszych miejscowości, toteż powinno się je odwiedzić.

Nie tylko i wyłącznie z uwagi na wyroby ceramiczne, z jakiej to miasto słynie, lecz także w celu doświadczenia pozostałych turystycznych atrakcji oferowanych na miejscu. Naturalnie nie ujmując niczego bolesławskiej ceramice – jest naprawdę przepiękna oraz powinno się odwiedzić jej muzeum, jeżeli nie zechce się kupić jakiegoś egzemplarza na pamiątkę do swojego mieszkania. Najpiękniejszym miejscem w mieście jest z pewnością jego stary rynek. Jeśli chodzi o noclegi – noclegi bolesławiecgwarantuje mnóstwo lokalizacji blisko zachwycającego rynku, a dzięki temu mamy możliwość częściej i szybciej się na nim znaleźć. A rynek jest tego wart, ponieważ różnokolorowe, odnowione kamieniczki robią wyjątkowe wrażenie. Pod wieczór jest dużo lepiej, bo władze załączają iluminacje podkreślające urodę znajdujących się tam budowli.

Wieczorny spacer po rynku w Bolesławcu powinien być pierwszym punktem w każdym turystycznym planie zajęć. Następnym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest tutejsza bazylika, która jest lokalnym zabytkiem, ponadto otaczający ją park dodatkowo dopełnia piękna tego miejsca. To z pewnością prawdziwa gratka dla wielu fanów starych budowli. Przy tym, co każdego powinno ucieszyć, jeśli chodzi o znany hotel Bolesławiec należy do jednych z tańszych lokalizacji dla turystów. Wakacje lub weekend spędzone w tym hotelu wychodzą przystępnie cenowo.

Author

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *