Zdrowie/Medycyna

Botoks opiera się na podaniu toksyny w okolicy zmarszczek.

Botoks znany także jako toksyna botulinowa stanowi jedną z najczęściej wykorzystywanych mieszanin w dziedzinie medycyny kosmetycznej. Równocześnie, ze względu na niezrozumienie sposobu, w jaki działa toksyna botulinowa wśród niektórych osób budzi ona kontrowersje. Czym tak naprawdę jest botoks? W świadomości znacznej ilości osób blizny Lublin to zabieg kosmetyczny, którego celem jest zlikwidowanie zmarszczek na twarzy. Usunięcie zmarszczek ma rzekomo odbywać się poprzez aplikację toksyny botulinowej, która „wypełnia” występujące na twarzy zmarszczki.

Rzeczywistość jednakże jest całkiem inna! Jak tak naprawdę przebiega ten niezwykle popularny zabieg kosmetyczny? Botox rzeczywiście opiera się na wstrzyknięciu toksyny w okolicy zmarszczek, jednakże nie w celu ich uzupełnienia, a wyłącznie dla unieruchomienia mięśni odpowiedzialnych za powstawanie tych zmarszczek! Mówiąc inaczej, ta toksyna odpowiada za unieruchomienie mięśni, i wtedy nasz organizm ma możliwość przeprowadzać samoistny proces regeneracji, , który skutkuje zniknięciem zmarszczek. Zabieg- konsekwencje Toksyna botulinowa znana również pod nazwą jadu kiełbasianego to wyjątkowo mocna trucizna, jaka jeżeli dostanie się do ukł. pokarmowego może wywołać silne zatrucie. Równocześnie podanie tego jadu w nasze mięśnie nie spowoduje żadnych efektów ubocznych.

Osoba , której zaaplikowano toksynę w mięśnie, nie tylko nie musi martwić się potencjalnym zatruciem, lecz też bliznami , które miałyby powstawać po zabiegu. Rzekome blizny mające być rezultatem tego zabiegu to wyłącznie bajka! Botox może tylko przyczynić się do powstania zaczerwienienia, które po pewnym czasie znika.

Author

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *