Budownictwo i nieruchomościPozostałe

W jaki sposób wywieźć odpady po remoncie?

Remont domu za każdym razem wiąże się z ogromną ilością różnych śmieci. Wszelkie śmieci budowlane w formie gruzu, opakowań po różnych materiałach, czy także niepotrzebne meble to wyłącznie pewna część śmieci, za które odpowiedzialny jest właściciel lokalu. Zatem tuż przed zaczęciem naszego remontu należy pomyśleć co należy z śmieciami zrobić.

Jak prawidłowo wywozić wszelkie odpady budowlane?

Najprostszym oraz efektywnym rozstrzygnięciem jest kontener na składowanie gruzu. Spółki zajmujące się wywózką a także utylizacją odpadków z wszelkich remontów oferują kontenery na gruz, które postawione koło domu służą jako miejsce gromadzenia odpadków budowlanych.

Po zapełnieniu pożyczony kontener na gruz wraz z zawartością zabierany jest poprzez firmę wywozową. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich jednostek, które nie mają jakichkolwiek możliwości zorganizowania transportu śmieci z podwórka samemu.

Co należy zrobić z meblami?

Prócz odpadków budowlanych wielu ludzi remontujących zamierza wyrzucić bez użyteczne meble. W tym wypadku posiadacz posiada prawo wyłożenia śmieci na zewnątrz domu, niemniej jednak jedynie w dniu odbioru tzw. przedmiotów wielkogabarytowych przez przedsiębiorstwo komunalne. W innym wypadku niezbędne jest zorganizowanie transportu umeblowania w swoim zakresie. W sytuacji mebli posiadacz może także samemu wywieź zalegające odpady do siedziby MPGK albo wypożyczyć specjalny kontener na zalegające meble. W takiej sytuacji dostawca specjalnego kontenera zajmie się jego transportem.

Grzywny za wyrzucanie śmieci

Zarówno stare meble, jak również wszelkie odpady budowlane konieczne muszą być gromadzone a także utylizowane w określonych miejscach. Za pozostawienie odpadów w lesie, czy również na nielegalnym składowisku grozi bardzo wysoka grzywna.

Link: https://infopiotrkow.pl/20201210368603/wywoz-gruzu-w-kontenerze-kilka-pytan-i-odpowiedzi

Author

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *